loader

050-3292000
shani.ring@gmail.com

Ynet real estate

כתבה על הדירה הקטנה שלי במדור נדל”ן של Ynet

ברוח השכונה: דירת גג מעוצבת מעל שוק לוינסקי

מעצבת פנים, שרכשה דירת גג קטנה מעל לשוק לוינסקי, שיפצה אותה בתקציב מוגבל ובאופן שמתכתב עם רוח הסביבה הססגונית. אמבטיה בחדר השינה, מזוודה בתור שולחן הסלון וצבעוניות עזה – הם בין ההפתעות שמחכות בפנים

בילי פרנקל

כאשר שני רינג, מעצבת פנים במקצועה, רכשה דירת גג קטנה מעל לשוק לוינסקי לפני מספר חודשים, היא החליטה לשפץ ולעצב אותה בתקציב מוגבל ובאופן שיתכתב עם רוח שכונת פלורנטין והשוק שתחתיה.

“פלורנטין מכילה בתוכה ערב רב של טיפוסים, סגנונות, מקצבים וריחות”, היא מספרת. “לטעמי, מדובר בשכונה יוצאת דופן לעומת השכונות האחרות של תל אביב. כשהתחלתי לגבש את האופן בו אני רוצה שהדירה שלי תראה, הרגשתי שהחיבור הכי חשוב צריך להיות עם השכונה ועם השוק”.

רינג מפרטת, שהחיבור הזה סימל עבורה צבעים עזים ושילובים בין חדש לישן, מה שהוליד בה רצון להבליט את יופיים של חפצים ישנים בעלי אופי, ומולם – להציב רהיטים חדשים וחומריות תעשייתית.

מתחילים בצבעים

המגבלות העיקריות איתן נאלצה רינג להתמודד היו גודלה של הדירה, המשתרעת על 35 מ”ר בלבד ללא המרפסות, והתקציב המוגבל שעמד לרשותה. “המגבלות הללו אילצו אותי למצוא פתרונות מקוריים והולידו את הצורך לנצל את הדירה ככל האפשר לאחסון בעלות נמוכה, מבלי שהדבר יבוא על חשבון תחושת המרחב”.

ההחלטה הראשונה שלה התמקדה במה שנתפס בדרך כלל כשלב אחרון של התכנון – הצבעים. “לצבעים יש כוח מחייה, ממריץ ואף מרפא”, היא מספרת, “משום כך צבעתי בכחול עליז ושמיימי את הקירות באזור הפתוח של הסלון, במטבח ובפינות העבודה והאחסון, שמהווה רקע למדפי מתכת המיועדים במקור למחסנים”.

רובד נוסף של הצבעוניות מקבל ביטוי גם בשימוש בטקסטיל: “בחרתי בכריות עם פסים צבעוניים לספה, והתאמתי להם אהיל שהכנתי מסרטי תפירה. בנוסף, ריפדתי מחדש כורסא ישנה בבד קורדרוי עבה בצבעים עזים. הכורסא הזו ניצבת במרכז הדירה כמו פסל ולעיתים נדמה, שהכל נבנה סביבה”.

אמבטיה בחדר השינה

שני מספרת שרוב תכולת חייה ניצבת למעשה על גבי המדפים בדירה – ספרים, מגזינים, קופסאות תפירה, בדים מכל הסוגים, רדיו ישן, אוסף צעצועי פח ואוסף רובוטים מכל העולם. “מדובר בחפצים שנצברו ממקומות שונים שהייתי בהם ושממלאים את הבית באופי ובשמחה”.

כחלק מהמגמה של שימוש בחפצים ישנים באופן מעודכן, רינג הפכה מזוודה ישנה לשולחן סלון. גופי התאורה של הדירה הם משנות ה-60 וה-70 ונקנו בחנות קטנה בשכונה. כחלק ממגבלות המקום והרצון לאחד פונקציות, רינג משתמשת בשולחן המטבח גם כמשטח עבודה, גם כשולחן אוכל וגם כשולחן תפירה. גובהו מאפשר הפרדה בין המטבח לסלון מבלי להקטין את החלל.

חדר השינה כולל משחק של טקסטורות ופאלטת צבעים רכה ורגועה ביחס לזו השולטת במרפסות ובסלון. כאן קיבלה רינג החלטה מקורית והחליטה להכניס לחדר את האמבטיה, שמהווה בו תפקיד מרכזי. “הבחירה הזו נולדה גם היא מתוך אילוץ של מקום”, מספרת רינג, “חדר האמבטיה המקורי היה קטן מאוד ויכלתי להגדיל אותו רק על חשבון חדר השינה, שהיה קטן ממילא”.

ההחלטה להציב את האמבטיה בחדר השינה, היטיבה לדבריה גם עם אזור הרחצה וגם עם האמבטיה, ומקנה לחדר כולו ניחוח של חדר מלון מפנק. על מנת להפריד בין האמבטיה למיטה – רינג תחמה את הפרקט שעל הרצפה באריחי בטון מעוטרים, שמטפסים על גבי דפנות האמבטיה.

“עמדה לנגד עיני תחושה של חמאם טורקי ושילוב של אלמנטים אסתטיים מסורתיים, שתמיד תמיד עובדים”, היא מספרת. שאר הקרמיקה היא קרמיקה 20/20 לבנה ופשוטה, שמאזנת את התחושה לעומת העושר של האריחים המעוטרים.

בחדר השירותים, שנותר קטן, בחרה רינג להשתמש באריחי בטון אחרים בשילוב ירוק ואדום, אותם היא חיזקה עם אלמטים של עץ מלא. הקירות נצבעו בירוק, שבניגוד למצופה – דווקא יוצרים תחושה של חדר גדול יותר.

נוף – נכס לא פחות חשוב

אחד הנכסים העיקריים של הדירה נוגע אל העיר שמחוצה לה – הנוף הפתוח, שמצד אחד מורכב מהמגדלים הגבוהים של רמת גן-תל אביב, ומהצד השני – גגות הבתים של פלורנטין שנפרשים עד לים ומאזנים את גודלה המצומצם של הדירה.

ולבסוף – המרפסות, שמהוות לדבריה את הנכס החשוב ביותר של הדירה. האחת – מרפסת שמש רחבה שפונה מזרחה והשניה – מרפסת לארוחות בוקר שפונה מערבה ושמזכירה לרינג, “מראה של חופש מקסיקני”.

כשמבקשים ממנה לסכם את העיצוב של דירתה, אומרת רינג, כי “יותר מכל אני מרגישה שהצלחתי להביא לידי ביטוי אמירה עיצובית, שמשקפת אותי באופן מדוייק ואותנטי את המעצבת פנים שבי ואת האדם שאני”.

רינג, בעלת תואר ראשון בספרות, עבדה עד לאחרונה בסטודיו שעסק בעיצוב בתחום המסחרי, וכיום היא עובדת באופן עצמאי. לצד עבודות עיצוב היא עוסקת גם בתפירה ומספרת, כי את המרגוע האמיתי היא מוצאת בעבודה עם טקסטיל. במקביל, היא מנהלת בלוג עצמאי שעוסק בתחומי עיצוב שונים, “זאת כחלק מהאמונה שלי בעיצוב כדבר הוליסטי אינטרדסיפלינרי”.

Contact

Tel: 050-3292000
E-mail: shani.ring@gmail.com

Desiring Facebook Page Desiring Instagram Page Desiring Pinterest Page

2012 © desiRing All rights reserved.