loader

050-3292000
shani.ring@gmail.com

Trend

כתבה במגזין העיצוב “טרנד” על הדירה שלי.

מתוך הכתבה:
מהרגע הראשון, ידעה המעצבת שני רינג שהדירה הקטנה והמוזנחת שראתה בדרום תל אביב היא דירת חלומותיה.
עם הרבה השקעה ויצירתיות הפכה רינג את המקום ללופט צבעוני, מרווח ובעיקר מלא אופי. והכל התחיל במכונת תפירה קטנה.

Kfula 01
“ראיתי אותה בפעם הראשונה בערב, ומכל החלונות נפרש מולי קו הרקיע של תל אביב. למרות המצב הרעוע שלה היה לי ברור שזו תהיה הדירה שלי. עם נוף כזה לא מתווכחים”, כך מתארת שני רינגף מעצבת פנים ותופרת תל אביבית, את דירתה הקטנה הממוקמת בקומה החמישית המשקיפה על שוק לוינסקי. שלושה חודשים לאחר שראתה אותה לראשונה – חודשים אותם הקדישה לרכישה, לתכנון, לשיפוץ ולהרבה החלטות – עברה רינג להתגורר בתוך מה שהיא מתארת כ”חלום שהתגשם”.

רינג, בת 30, החלה את דרכה דווקא בלימודי ספרות, אולם החיים כיוונו אותה אחרת. מכונת תפירה קטנה של “זינגר” משנות ה-60′, שקיבלה במתנה מחבר, הדליקה בה ניצוץ והיא נרשמה ללימודי תעודה בעיצוב פנים בטכניון. בנוסף, החלה לכתוב ולנהל את desiRing – בלוג המתמחה בעיצוב רב תחומי. אץ הבלוג מתארת רינג כמקום “שבו ניתן לקבל השראה, להתעדכן בעולם העיצוב ולהיטען מחדש בצבעוניות ובעושר של צורות וקומפוזיציות”.

בימים אלה יוצאת רינג לדרך עצמאית, ועיצוב הדירה שלה עצמה הוא ללא ספק פרויקט הדגל. את המיקום בחרה מתוך אילוצי תקציב, כמו גם מתוך חיבה עמוקה לשכונה ולהווי שבה. “כשדמיינתי איך תראה הדירה, עמד לנגד עיני הרצון להתחבר אל ההוויה של השוק – הצבעוניות, הגירויים, האופי המיוחד של האזור”, היא מספרת. “אני שומרת איתי מזכרות ופריטים ממקומות שונים ומתקופות עבר, והם אלה שמייצרים את הצבעוניות והעושר שמשתקפים בשכונת פלורנטין”.

Kfula 02

האתגר שאיתו התמודדה רינג לא היה פשוט. מצד אחד ניצב הצורך בניצול מקסימלי של שטח הדירה (35 מ”ר בלבד), בהחלפת התשתיות במטבח ובחדר הרחצה, בהתקנת פרקט ובריהוט מחדש. מצד שני, התקציב לכל אלה היה מוגבל ולרשותה עמד סכום של 55 אלף שקלים בלבד. האילוצים הביאו אותה ליצירת פתרונות לא שגרתיים, בעיקר באמצעות תמהיל נכון של חדש וישן, השקעה בצבעים ושילוב פריטים בעלי אופי ייחודי. ההתייחסות אל האזור הציבורי, המורכב מהסלון, המטבח ופינת העבודה, הית כאל חלל אחד. זאת, לא רק בשל גודלו אלא משום שבביתב של רינג הפונקציות מתערבבות זו בזו: מסך המחשב משמש גם מסך לצפייה בסרטים מהסלון, ואילו דלפק המטבח משמש משטח בישול נוסף בעת הצורך ומתפקד גם כשולחן תפירה וגזירה. הקיר הארוך שמהווה ציר מרכזי בדירה נצבע בכחול עז, ועליו נשענות כונניות מתכת תעשיתיות עמוסות בספרים, במגזינים, בקופסאות, בבדים ועזרי תפירה ובצעצועים. את קצה הכונניות מעטר עץ עשוי לבד ומעוטר בענני פיקה, מעשה ידיה של רינג. מול הקיר ממוקמים ספה דו-מושבית בעלת כריות צבעוניות, כורסת “סבתא” שרופדה מחדש בבד קורדרוי ושולחן סלון עשוי מזוודה ישנה שאליה חוברו גלגלים תעשייתיים. לצד הספה ניצבת מנורת רצפה מחודש עשוי סרטי תפירה צבעוניים, שאותם ארגנה רינג בשיטת שתי וערב. המטבח מורכב ממשטחי נירוסטה, ומהמדפים מציצות כוסות זכוכית מעוטרות. בחדר השירותים הצמוד למטבח שולטים שילובי צבעים של ירוק ואדום, והמרצפות המעוטרות שבו מזכירות את הדירות התל אביביות הראשונות. את הסלון ממשיכה מרפסת קטנה, צבועה בהשראת בתים מקסיקניים. מלבד היותה התפאורה המושלמת לארוחת בוקר או ערב, מספקת המרפסת בריזה נעימה בכל שעות היום, כמו גם נקודת תצפית אל הים.

Kfula 03

בניגוד לצבעוניות העשירה ששולטת בסלון, הרי שבאזורים הפרטיים של הדירה החליטה רינג לשמור על גוונים רגועים של לבן וירוק. אילוצי המקום והרצון ליצור חלל מרווח הביאו אותה לתפרונות יצירתיים גם באזור הזה של הדירה, כאשר בחרה לשלב את חדר הרחצה בתוך חדר השינה. “מי צריך, בעצם, קיר בין האמבטיה למיטה? מתברר שזה מאוד נוח לקפוץ ביניהם”, צוחקת רינג. “האזור הרטוב” וקירות האמבטהי עצמה חופו באריחים מעוטרים, ומעל הכיור נתלו מראה ממוסגרת בזהב וגוף תאורה עשוי זכוכית משנות ה-70′. בצידי המיטה הציבה רינג שתי שידות עתיקות שקיבלה במתנה, ומעל המיטה תלתה מסגרות של תמונות בתוכן שיבצה עגילים ומחרוזות – פתרון דקורטיבי לאחסון תכשיטים. עבור ארון הבגדים, שמשתרע לכל רוחב החדר, בחרה רינג במערכת מודולרית של מגירות ומוטות תלייה שאותה כיסתה בחיפויי בד שתפרה מבדים הודיים. המרפסת האחורית מקנה לחדר השינה תחושה של מרחב, ומספקת מקום אירוח נוסף. התוצאה שהתקבלה היא סוויטה עשירה ואוורירית המשמשת גם לשינה וגם להתרגעות.

“תהליך התכנון והביצוע היה מהיר ואינטנסיבי”, מסכמת רינג. “החופש לבחור חומרים וצבעים כאוות נפשי היה חוויה נהדרת, ולחיות בתוך האריזה הצבעונית הזו – אפילו יותר!”

Kfula 04

Contact

Tel: 050-3292000
E-mail: shani.ring@gmail.com

Desiring Facebook Page Desiring Instagram Page Desiring Pinterest Page

2012 © desiRing All rights reserved.